Ders Seç > Bina ve Yapım Bilgisi

Bina ve Yapım Bilgisi Dersi Ders Özeti

Erzurum Atatürk Üniversitesi ders kitapları toplam 14 Ünite'den oluşmaktadır. Vize (Arasınav) sınavlarında sorumluluk 1-7. ünitelerdendir (ilk 7 ünite). Final ve bütünleme/üç ders sınavlarında ise 14 ünitenin tamamından sorumluluk vardır.

Vize sınavlarına hazırlanırken sadece ilk 7 ünitenin ders özetine çalışmanız yeterli olacaktır. Ancak final, bütünleme veya 3 ders sınavlarına hazırlanırken 14 ünitenin tamamından sorumlu olacağınızdan, tüm özet konularına çalışmanız yararınıza olacaktır.

Ders özetleri, üniversitenin LMS sisteminde yayınlamış olduğu, güncel ders kitaplarının (PDF kitaplar) konu sonlarında bulunan kısa özetlerdir. Şayet kapsamlı konu özetlerine çalışmak istiyorsanız, bu bağlantıya tıklayarak basılı kitap siparişi verebilirsiniz. Kapsamlı konu özetleri, özel hazırlanmış ve %100 başarı sağlanan güncel kaynaklardır.

Bina ve Yapım Bilgisi Çıkmış Sorular

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nin daha önceki yıllarda sormuş olduğu sınav sorularıdır. Vize, Final ve Bütünleme/3 Ders şeklinde 3 ayrı sınav türü vardır. Öncelikle bu sınavlar gruplu şekilde gösterilir ve yıllar bağlantı şeklinde listelenir. Sorusu görülmek istenen sınavın yılı tıklandığında, ilgili yılda sorular sınav soruları birer birer gösterilecektir. Sınavda kaç soru sorulmuş ise sırasıyla gösterilen soruları doğru şıklarını seçebilirsiniz. Seçiminizin doğru veya yanlış olduğu anında size gösterilir. Bu şekilde sınav sorularını çözerek devam ettiğinizde, soruların bitiminde sınavı bitir bağlantısı çıkar. Bu bağlantıyı tıkladığınızda, sorularınız ve cevaplarınız listelenir. Burada hangi soruya hangi cevabı verdiğiniz, cevabınızın doğru olup olmadığı ve sorunun doğru cevabı gösterilir. Ayrıca ne kadar sürede, kaç soru cevapladığınız, kaçının doğru kaçının yanlış olduğu, net doğru sayınız ve sınav puanınız hesaplanarak tablo şeklinde tarafınıza gösterilir.

Çıkmış sorulara çalışırken, vize sorularının sadece ilk 7 üniteyi, final ve bütünleme/3 ders sorularının ise 14 ünitenin tamamını kapsadığını unutmayınız.

Ata Aöf Çıkmış Soruları kitapçık halinde basılı olarak sipariş vermek için tıklayın.

Çıkmış Sorular Tekrar Çıkar Mı?

Sürekli olarak öğrencilerin aklında bu soru vardır. Çıkmış sorular tekrar soruluyor mu? Bu sorunun cevabını her ders için net bir şekilde söylemek mümkün değildir. Fakat genel anlamda, konularında değişiklik olmayan ve 3 yıl ve daha fazla sınavı bulunan derslerde çıkmış soruların tekrar sorulma ihtimali %50'leri geçmektedir. Fakat konu değişikliği yapılmış soruların tekrar sorulma ihtimali çok düşük olacaktır. Bu nedenle çıkmış sorulara çalışırken, ders geçmeye yeterli bir kaynak olarak görmek yerine; soru sorulma şeklini, konu ağırlıklarının tespitini belirlemek amacında olmanız faydanıza olacaktır.

Bina ve Yapım Bilgisi Ünite Soruları

Dersin kitabının (LMS ders kitabı) ünite sonlarında bulunan, üniversitenin hazırlamış olduğu sorulardır. Çıkmış sorularda olduğu şekilde, ilgili ünitenin sonunda bulunan sorular sırasıyla gösterilecek ve şıklar seçilebilecektir. Burada 14 ünitenin soruları (değerlendirme soruları) ayrı ayrı bağlantı şeklinde listelenir. Hangi ünitenin sorularını çözmek istiyorsanız, o ünitenin bağlantısına tıklamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde ilgili ünitenin sorularını listeler ve sorularını çözmeye başlarsınız. Soruları çözdükten sonra sınavı bitir dediğinizde, çıkmış sorularda olduğu gibi bir sonuç sayfası görüntülenecektir. Bu sayfada soruları çözme süreniz, net sayınız, doğru cevap soru sayılarınız ile çözümleriniz ve soruların cevapları yer alır. Sınavı bitirdiğinizde karşınıza çıkan sayfa, ünitenin sorularını ve cevaplarını bir arada göstereceğinden konu tekrarı gibi düşünebilirsiniz.

Ata Aöf Değerlendirme Sorularını (ünite soruları) kitapçık halinde basılı olarak sipariş vermek için tıklayın.

Bina ve Yapım Bilgisi Çözümlü Sorular

Çözümlü sorular, AÖF Matik sisteminde Yetsis AÖF tarafından özenle hazırlanmış sorulardır. Burada vize ve final/bütünleme için ayrı bölümlerde bağlantılar yer almaktadır. Bu bağlantıları tıkladığınızda karşınıza 100 adet ve üzerinde sorular gelecektir. Bu sorular içerisinde hem hazırlanmış özel sorular (ekstra sorular), hem ünite değerlendirme soruları hem de çıkmış sorular yer almaktadır. En güzel ve en etkili çalışma şekli olarak tavsiye ettiğimiz çözümlü sorular sayesinde kısa zamanda derslerinize en verimli şekilde çalışabilirsiniz.

Ata Aöf Çözümlü Sorular kitapçık halinde basılı olarak sipariş vermek için tıklayın.